Součastnost sportu

16. 2. 2022

Podle odhadu se v ČR tomuto sportu věnuje 7000 týmů všech kategorií a věkových skupin. V současné době požární sport má spoustu kategorií, ve kterých se dá soutěži. Zároveň má spoustu lig a soutěží. Příkladem jsou místní pohárové soutěže (v rámci okresu) součást oblastní hasičské ligy, prestižní soutěž je Extraliga, mistrovství republiky, mistrovství Evropy, Olympiády a mistrovství světa. Velmi známá celorepubliková soutěž v požárním sportu je hra Plamen. Cílem této hry je rozvíjet dětské znalosti, dovednosti a vědomosti v oblasti požární ochrany. Všechny soutěže jsou děleny podle věkových kategorií. I určité disciplíny mají své věkové kategorie. Na všechny disciplíny musí členové družstva mít oblečení s dlouhým rukávem (dlouhé kalhoty a dres s dlouhým rukávem). Na některé disciplníny je požadovaná helma a opasek.

Věkové kategorie:

• přípravka: 3 - 6 let